Barisan Pimpinan Fakulti

Kausar Binti Ismat’ Anunu
Dekan
kausar@kpbkl.edu.my
  • Ijazah Sarjana Perbandingan Undang-undang ,UIAM
  • Ijazah Sarjana Muda Undang-undang Syariah, UIAM
  • Ijazah Sarjana Muda Undang-undang, UIAM
Nafidah Binti Mohd Hasan
Timbalan Dekan (Akademik)
nafidah@kpbkl.edu.my
  • Ijazah Sarjana Undang-undang ,UM
  • Ijazah Sarjana Muda Undang-undang, UIAM
Asmawati Binti Abd Hamid
Timbalan Dekan (Pelajar)
asmawati@kpbkl.edu.my
  • Ijazah Sarjana Pendidikan (Pentadbiran Pendidikan), UPM
Syarifah Syahirah Binti Syed Zamzuri
Penolong Pendaftar
syarifahsyahirah@kpbkl.edu.my
  • Ijazah Sarjana Pengurusan Perniagaan, UiTM
  • Ijazah Sarjana Muda (Kepujian) Pengurusan Peruncitan ,UiTM
kembali ke atas

Jabatan Pengurusan Citra Islami

gambarnamakelayakan
Siti Nur Azzyati Binti Saharuddin
Ketua Jabatan Pengurusan Citra Islami
azzyati@kpbkl.edu.my
  • Ijazah Sarjana Pengurusan Perniagaan, UiTM
  • Ijazah Sarjana Muda (Kepujian) Pengurusan Perniagaan (Kewangan dengan Multimedia), Multimedia Universiti (MMU)
  • Diploma e-Setiausaha, Kolej Cosmopoint
  • Diploma Pengurusan Perniagaan, LCCI
Mohd Fakurazi Bin Ghazali
Ketua Program Diploma Pengurusan Haji dan Umrah
fakurazi@kpbkl.edu.my
  • Ijazah Sarjana Kaedah Fiqh dan Usul Fiqh, Universiti Sidi Mohammed Ben Abdellah, Fes
  • Ijazah Sarjana Muda Pengajian Islam, Universiti Mohammed IV, Rabat
Amira Hakimah Binti Halimi
Ketua Program Diploma Pengajian Muamalat
amirahakimah@kpbkl.edu.my
  • Ijazah Sarjana Perbankan dan Kewangan Islam, UiTM
  • Ijazah Sarjana Muda Pentadbiran Muamalat, USIM
Amirah Binti Mohamad Azmi
Ketua Program Diploma Pengurusan Industri Halal
amirah@kpbkl.edu.my
  • Ijazah Sarjana Muda Teknologi Perkhidmatan Makanan, MSU
  • Diploma Teknologi Makmal Perubatan, MSU
Siti Syarwani Binti Ghazali
Ketua Program Diploma Pengurusan Zakat Wakaf
sitisyarwani@kpbkl.edu.my
  • Ijazah Sarjana Pengajian Islam (Syariah), UKM
  • Ijazah Sarjana Muda Pengajian Islam & Bahasa Arab (Syariah Islamiah), Universiti Al-Azhar, Kaherah.
Ku Putri Liliana Binti Ku Abd Halim
Ketua Program Diploma Syariah Islamiyah
kuputri@kpbkl.edu.my
  • Ijazah Sarjana Muda (Kepujian) Syariah Islamiyyah, Universiti Al-Azhar
  • Diploma Pengajian Islam (Syariah), KUIS
Muhammad Irhammudin Bin Ibrahim
Pensyarah
irhammudin@kpbkl.edu.my
CV
  • Ijazah Sarjana (Pengurusan Industri Halal), UIAM
  • Ijazah Sarjana Muda Sains dengan Kepujian (Bioteknologi Makanan), USIM
Badriah Binti Nordin
Pensyarah
badriah@kpbkl.edu.my
CV
  • Ijazah Sarjana Syariah (Fiqh dan Usul), UM
  • Ijazah Sarjana Muda Syariah dengan Kepujian (Fiqh dan Usul), UM
Nur Hasanah bt Ishar
Pensyarah
nurhasanah@kpbkl.edu.my
  • Ijazah Sarjana Pengajian Islam (Syariah),UKM
  • Ijazah Sarjana Muda Syariah Islamiah, Universiti Al-Azhar
Fatin Afiqah binti Jamaludin
Pensyarah
fatinafiqah@kpbkl.edu.my
  • Ijazah Sarjana Syariah, Universiti Malaya
  • Ijazah Sarjana Muda Pengajian Islam,Universiti of Hassan II, Casablanca, Morocco
Atiqah Binti Hazman
Tutor
atiqah@kpbkl.edu.my
  • Ijazah Sarjana Syariah (fiqh & usul), Universiti Malaya
  • Ijazah Sarjana Muda Syariah (fiqh & usul), Universiti Al-albayt, Jordan
Nur Salihah Binti Buang
Pensyarah
nursalihah@kpbkl.edu.my
  • Ijazah Sarjana Sains (Kejuruteraan Makanan), Universiti Putra Malaysia
  • Ijazah Sarjana Muda Kejuruteraan (Proses dan Makanan), Universiti Putra Malaysia
Ahmad Nazmie Bin Omar
Tutor
ahmadnazmie@kpbkl.edu.my
  • Ijazah Sarjana Pengajian Islam, Universiti Terbuka Malaysia(OUM)
  • Ijazah Sarjana Muda Usuluddin( Tafsir & Ulum Quran), Universiti Al- Azhar, Kaherah, Mesir.
  • Sijil Thanawi Al- Azhar, Maahad Buuth Islamiah, Al- Azhar, Mesir
  • Syahadah Tahfiz Al- Quran, Markaz Tahfiz Darul Rahim, Kaherah, Mesir
kembali ke atas

Jabatan Sosio-Ijtima’i

gambarnamakelayakan
Nazhatul Ain Binti Hisamudin
Ketua Jabatan Sosio Ijtima’i
nazhatulain@kpbkl.edu.my
  • Ijazah Sarjana Sains Sosial (Sains Pembangunan) UKM
  • Ijazah Sarjana Muda Sains Sosial dengan Kepujian (Antropologi dan Dakwah) UniSZA
Dr. Mohamad Fitri Mohamad Yusoff
Timbalan Rektor Akademik & Penyelidikan
fitri@kpbkl.edu.my
CV
  • Doktor Falsafah (Ph.D), Pengajian Wacana, UPM
  • Master Sastera (M.A), Sosiolinguistik Bahasa Melayu UPM
  • Bacelor Sastera (B.A), UPM
  • Certificate In English For Professional Communications, OUM
  • Sijil Pedagogi Asas, Maktab Perguruan Ilmu Khas, Kementerian Pendidikan Malaysia
Khairunnisa Mardhiah Binti Mat Derus
Ketua Program Diploma Penyiaran Islam
khairunnisa@kpbkl.edu.my
  • Ijazah Sarjana Bahasa Inggeris Sebagai Bahasa Kedua, UM
  • Ijazah Sarjana Muda Pendidikan (Kepujian) Pengajaran Bahasa Inggeris sebagai Bahasa Kedua (TESL), UNISEL
Norhazirah Binti Mustaffa
Ketua Program Diploma Kaunseling Islam
norhazirah@kpbkl.edu.my
  • Ijazah Sarjana Sains Sosial dan Kemanusiaan (Psikologi Kaunseling)
  • Ijazah Sarjana Muda Sains Sosial dan Kemanusiaan dengan Kepujian (Psikologi)
Nur Asiah Binti Abdul Ghani
Pensyarah
nurasiah@kpbkl.edu.my
CV
  • Ijazah Sarjana Muda Pengajian Islam dengan Kepujian (Pengajian Dakwah dan Kepimpinan) UKM
Nor Azatul Asya Nura Binti Mohd Zakaria
Pensyarah
norazatulasyanura@kpbkl.edu.my
CV
  • Ijazah Sarjana Sastera (Kajian Bahasa Melayu), UKM
  • Ijazah Sarjana Muda Sastera Dengan Kepujian (Pengajian Bahasa Melayu), UKM
Nor Azzah Binti Zulkifli
Pensyarah
azzah@kpbkl.edu.my
  • Ijazah Sarjana Pengurusan Perniagaan, UKM
  • Ijazah Sarjana Muda Pengurusan Perniagaan (Pengurusan Operasi) UiTM
  • Diploma Pengajian Perbankan ,ITM
Alif Fahmi Bin Abdullah
Pensyarah
aliffahmi@kpbkl.edu.my
CV
  • Ijazah Sarjana Sastera (Bahasa Arab Sebagai Bahasa Kedua), UIAM
  • Ijazah Sarjana Muda Bahasa Arab (Linguistik), Universiti Sidi Mohamed Ben Abdellah, Saiss, Fez, Maghribi
Siti Nabilah Binti Misnan
Pensyarah
sitinabilah@kpbkl.edu.my
  • Ijazah Sarjana Pengajian Islam (Pengajian Arab dan Tamadun Islam), UKM
  • Ijazah Sarjana Muda Pengajian Islam dan Bahasa Arab (Bahasa Arab), Universiti Al-Azhar, Mesir
Najmuddin Bin Mohamad Said
Pensyarah
najmuddin@kpbkl.edu.my
CV
  • Ijazah Sarjana Bahasa Arab Komunikasi, USIM
  • Ijazah Sarjana Muda (Kepujian) Bahasa Dan Kesusasteraan Arab, Universiti Mu’tah Jordan
  • Diploma Pengajian Islam (Bahasa Dan Kesusasteraan Arab), KUSZA
Zarita Binti Zainuddin
Pensyarah
zarita@kpbkl.edu.my
  • Ijazah Sarjana Pendidikan (TESL), UKM
  • Ijazah Sarjana Muda (Kepujian) Sains Kemanusiaan (Bahasa & Kesusasteraan Bahasa Inggeris), UIAM
Azmalinda Binti Mohamad Zainoor
Pensyarah
azmalinda@kpbkl.edu.my
CV
  • Ijazah Sarjana Linguistik Terapan, UPM
  • Ijazah Sarjana Muda Pendidikan (Kepujian) (TESL), UiTM
  • Diploma Perakaunan, PUO
Nur Izzati Binti Mohd Sapperi
Pensyarah
nurizzati@kpbkl.edu.my
  • Ijazah Sarjana Pengajian Kesusasteraan Bahasa Inggeris, UIAM
  • Ijazah Sarjana Muda (Kepujian) Sains Kemanusiaan (Bahasa & Kesusasteraan Bahasa Inggeris), UIAM
Nur Rawaidah Binti Rossli
Pensyarah
nur.rawaidah@kpbkl.edu.my
  • Ijazah Sarjana Muda Pendidikan (Kepujian) Pengajaran Bahasa Inggeris sebagai Bahasa Kedua), UiTM
Awatif Binti Abdul Rahman
Pensyarah
awatif@kpbkl.edu.my
CV
  • Ijazah Sarjana Muda (Kepujian) Sains Kemanusiaan (Bahasa dan Kesusasteraan Bahasa Inggeris), UIAM
Last updated: June 10, 2021 at 22:24 pm
kembali ke atas