Barisan Pimpinan Fakulti

Kausar Binti Ismat’ Anunu
Dekan
kausar@kpbkl.edu.my
  • Ijazah Sarjana Perbandingan Undang-undang ,UIAM
  • Ijazah Sarjana Muda Undang-undang Syariah, UIAM
  • Ijazah Sarjana Muda Undang-undang, UIAM
Nafidah Binti Mohd Hasan
Timbalan Dekan (Akademik)
nafidah@kpbkl.edu.my
  • Ijazah Sarjana Undang-undang ,UM
  • Ijazah Sarjana Muda Undang-undang, UIAM
Rohayu Binti Yusoff
Timbalan Dekan (Pelajar)
rohayu@kpbkl.edu.my
  • Ijazah Sarjana Muda (Kepujian) Ilmu Wahyu dan Warisan, UIAM
Syarifah Syahirah Binti Syed Zamzuri
Penolong Pendaftar
syarifahsyahirah@kpbkl.edu.my
  • Ijazah Sarjana Pengurusan Perniagaan, UiTM
  • Ijazah Sarjana Muda (Kepujian) Pengurusan Peruncitan ,UiTM
kembali ke atas

Jabatan Pengurusan Citra Islami

gambarnamakelayakan
Wan Mohd Al Faizee Bin Wan Ab Rahaman
Ketua Jabatan
wanmohdalfaizee@kpbkl.edu.my
  • Ijazah Sarjana Pengajian Islam,UKM
  • Ijazah Sarjana Muda Pengajian Islam, Universiti Hasan II Mohammedia Morocco
Mohd Fakurazi Bin Ghazali
Ketua Program Diploma Pengurusan Haji dan Umrah
fakurazi@kpbkl.edu.my
  • Ijazah Sarjana Kaedah Fiqh dan Usul Fiqh, Universiti Sidi Mohammed Ben Abdellah, Fes
  • Ijazah Sarjana Muda Pengajian Islam, Universiti Mohammed IV, Rabat
Siti Nur Azzyati Binti Saharuddin
Ketua Program Diploma Pengurusan Zakat dan Wakaf
azzyati@kpbkl.edu.my
  • Ijazah Sarjana Pengurusan Perniagaan, UiTM
  • Ijazah Sarjana Muda (Kepujian) Pengurusan Perniagaan (Kewangan dengan Multimedia), Multimedia Universiti (MMU)
  • Diploma e-Setiausaha, Kolej Cosmopoint
  • Diploma Pengurusan Perniagaan, LCCI
Amira Hakimah Binti Halimi
Ketua Program Diploma Pengajian Muamalat
amirahakimah@kpbkl.edu.my
  • Ijazah Sarjana Perbankan dan Kewangan Islam, UiTM
  • Ijazah Sarjana Muda Pentadbiran Muamalat, USIM
Amirah Binti Mohamad Azmi
Ketua Program Diploma Pengurusan Industri Halal
amirah@kpbkl.edu.my
  • Ijazah Sarjana Muda Teknologi Perkhidmatan Makanan, MSU
  • Diploma Teknologi Makmal Perubatan, MSU
Ku Putri Liliana Binti Ku Abd Halim
Ketua Program Diploma Syariah Islamiah
kuputri@kpbkl.edu.my
  • Ijazah Sarjana Muda (Kepujian) Syariah Islamiyyah, Universiti Al-Azhar
  • Diploma Pengajian Islam (Syariah), KUIS
Muhammad Farid Bin Adnan
Pensyarah
muhamadfarid@kpbkl.edu.my
  • Ijazah Sarjana Muda Ilmu Wahyu dan Warisan Islam (Fiqh dan Usul Fiqh), UIAM
Muhammad Irhammudin Bin Ibrahim
Pensyarah
irhammudin@kpbkl.edu.my
  • Ijazah Sarjana (Pengurusan Industri Halal), UIAM
  • Ijazah Sarjana Muda Sains dengan Kepujian (Bioteknologi Makanan), USIM
Siti Syarwani Binti Ghazali
Pensyarah
sitisyarwani@kpbkl.edu.my
  • Ijazah Sarjana Pengajian Islam (Syariah), UKM
  • Ijazah Sarjana Muda Pengajian Islam & Bahasa Arab (Syariah Islamiah), Universiti Al-Azhar, Kaherah.
Badriah Binti Nordin
Pensyarah
badriah@kpbkl.edu.my
  • Ijazah Sarjana Syariah (Fiqh dan Usul), UM
  • Ijazah Sarjana Muda Syariah dengan Kepujian (Fiqh dan Usul), UM
kembali ke atas

Jabatan Sosio-Ijtima’i

gambarnamakelayakan
Asmawati Binti Abd Hamid
Ketua Jabatan
asmawati@kpbkl.edu.my
  • Ijazah Sarjana Pendidikan (Pentadbiran Pendidikan), UPM
Khairunnisa Mardhiah Binti Mat Derus
Ketua Program Diploma Penyiaran Islam
khairunnisa@kpbkl.edu.my
  • Ijazah Sarjana Bahasa Inggeris Sebagai Bahasa Kedua, UM
  • Ijazah Sarjana Muda Pendidikan (Kepujian) Pengajaran Bahasa Inggeris sebagai Bahasa Kedua (TESL), UNISEL
Norhazirah Binti Mustaffa
Ketua Program Diploma Kaunseling Islam
norhazirah@kpbkl.edu.my
  • Ijazah Sarjana Sains Sosial dan Kemanusiaan (Psikologi Kaunseling)
  • Ijazah Sarjana Muda Sains Sosial dan Kemanusiaan dengan Kepujian (Psikologi)
Nazhatul Ain Binti Hisamudin
Ketua Program Ijazah Sarjana Muda Komunikasi Dakwah Dengan Pengurusan Khalayak
nazhatulain@kpbkl.edu.my
  • Ijazah Sarjana Sains Sosial (Sains Pembangunan) UKM
  • Ijazah Sarjana Muda Sains Sosial dengan Kepujian (Antropologi dan Dakwah) UniSZA
Nur Asiah Binti Abdul Ghani
Pensyarah
nurasiah@kpbkl.edu.my
  • Ijazah Sarjana Muda Pengajian Islam dengan Kepujian (Pengajian Dakwah dan Kepimpinan) UKM
Nor Azatul Asya Nura Binti Mohd Zakaria
Pensyarah
norazatulasyanura@kpbkl.edu.my
  • Ijazah Sarjana Sastera (Kajian Bahasa Melayu), UKM
  • Ijazah Sarjana Muda Sastera Dengan Kepujian (Pengajian Bahasa Melayu), UKM
Nor Azzah Binti Zulkifli
Pensyarah
azzah@kpbkl.edu.my
  • Ijazah Sarjana Pengurusan Perniagaan, UKM
  • Ijazah Sarjana Muda Pengurusan Perniagaan (Pengurusan Operasi) UiTM
  • Diploma Pengajian Perbankan ,ITM
Siti Fatimah Binti Haji Saud
Pensyarah
sitifatimah@kpbkl.edu.my
  • Ijazah Sarjana Sains Teknologi Maklumat, UITM
  • Ijazah Sarjana Muda Sains (Kepujian) (Teknologi Maklumat), UITM
  • Diploma Sains Komputer, UITM
Alif Fahmi Bin Abdullah
Pensyarah
aliffahmi@kpbkl.edu.my
  • Ijazah Sarjana Sastera (Bahasa Arab Sebagai Bahasa Kedua), UIAM
  • Ijazah Sarjana Muda Bahasa Arab (Linguistik), Universiti Sidi Mohamed Ben Abdellah, Saiss, Fez, Maghribi
Siti Nabilah Binti Misnan
Pensyarah
sitinabilah@kpbkl.edu.my
  • Ijazah Sarjana Pengajian Islam (Pengajian Arab dan Tamadun Islam), UKM
  • Ijazah Sarjana Muda Pengajian Islam dan Bahasa Arab (Bahasa Arab), Universiti Al-Azhar, Mesir
Najmuddin Bin Mohamad Said
Pensyarah
najmuddin@kpbkl.edu.my
  • Ijazah Sarjana Bahasa Arab Komunikasi, USIM
  • Ijazah Sarjana Muda (Kepujian) Bahasa Dan Kesusasteraan Arab, Universiti Mu’tah Jordan
  • Diploma Pengajian Islam (Bahasa Dan Kesusasteraan Arab), KUSZA
Zarita Binti Zainuddin
Pensyarah
zarita@kpbkl.edu.my
  • Ijazah Sarjana Pendidikan (TESL), UKM
  • Ijazah Sarjana Muda (Kepujian) Sains Kemanusiaan (Bahasa & Kesusasteraan Bahasa Inggeris), UIAM
Azmalinda Binti Mohamad Zainoor
Pensyarah
azmalinda@kpbkl.edu.my
  • Ijazah Sarjana Linguistik Terapan, UPM
  • Ijazah Sarjana Muda Pendidikan (Kepujian) (TESL), UiTM
  • Diploma Perakaunan, PUO
Nur Izzati Binti Mohd Sapperi
Pensyarah
nurizzati@kpbkl.edu.my
  • Ijazah Sarjana Pengajian Kesusasteraan Bahasa Inggeris, UIAM
  • Ijazah Sarjana Muda (Kepujian) Sains Kemanusiaan (Bahasa & Kesusasteraan Bahasa Inggeris), UIAM
Nur Rawaidah Binti Rossli
Pensyarah
nur.rawaidah@kpbkl.edu.my
  • Ijazah Sarjana Muda Pendidikan (Kepujian) Pengajaran Bahasa Inggeris sebagai Bahasa Kedua), UiTM
Awatif Binti Abdul Rahman
Pensyarah
awatif@kpbkl.edu.my
  • Ijazah Sarjana Muda (Kepujian) Sains Kemanusiaan (Bahasa dan Kesusasteraan Bahasa Inggeris), UIAM
Last updated: July 16, 2019 at 11:39 am
kembali ke atas